Březen 2009

Chloë Sevigny

31. března 2009 v 7:30 | miracle |  Chloë Sevigny


Myslím, že tato působivá herečka, modelka a módní ikona v jednom vám neni neznáma, protože plní stránky nejrůznějších módních časopisů. Je to typ člověka, kterého když vidíte, tak něčim uchvacuje. Je to tím jaké role si vybírá, jak se oblíká a hlavně tím jak působí. Je to prostě živel, který si nebere s ničím servítky a je to na něm na první pohled vidět. Našla jsem vám nějaký info, aby jste o ní měli větší představu a k tomu pár nádherných fotografií.

Chloë Sevigny se narodila 18.11.1974 ve městě Darien ve státě Massachusetts, USA (na mnoha serverech je mylně uváděno jako místo narození Springfield) a už od dětství pobuřovala svým výstředním chováním, a to i přesto, že byla vychovávaná v přísně katolické rodině. Po dostudování Darien High School odchází v osmnácti letech do New Yorku, kde se po bezcílném flákání se s skatery stává objektem zájmu fashion editora magazínu Sassy, který ji nabídne úlohu modelky. Stejně tak jako on je i veřejnost okouzlena jejím přirozeným sex-appealem a kreativitou spojenou se šílenstvím, co se oblékání týče a stává se módní ikonou, což se ještě prohloubí, když jí propadne Jay McInerney, dopisovatel NY Times, který ji v sedmistránkové ódě pasuje na kultovní undergroundovou ikonu.

Ve filmu na sebe upozornila hned svou první rolí virem
HIV nakažené Jennie, v kontroverzním dramatu KIDS Larryho Clarka, za kterou byla nominována na Independent Spirit Award. I své další působení o
filmu orientovala především k nezávislého filmu: představila se například jako mladá Debbie, která prožije krátký románek s Stevem Buscemim v MŮJ NEJOBLÍBENĚJŠÍ BAR, odbarvená blondýna Dot v hraném dokumentu GUMMO, který režíroval H. Korine, scénárista filmu Kids. S ním spolupracovala i na dalším snímku JULIEN KLUK - OSEL, v této experimentální tragikomedii, která se nesetkala s větším ohlasem, hrála těhotnou Pearl.

Až další snímek jí dostal do povědomí širší divácké obce - ve filmu KLUCI NEPLÁČOU sice upoutala většinu pozornosti (a poprávu) výborně hrající Hillary Swank, ale i její stvárnění Lany Tisdallové neuniklo veřejnosti a poprávu následovala nominace na Oscara i Zlatý Glóbus. Psal se rok 1999 a Chloe měla našlápnuto vypracovat se mezi jedny z nejznámějších hereček mladé generace, což potvrdila i rolemi v kontroverzním AMERICKÉM PSYCHU nebo v Trierově experimentu DOGVILLE. I přes tyto vedlejší role v divácky "méně pobuřujících" opět utekla do vod nezávislého filmu a tentokrát to dobře nedopadlo. Určitou měrou se o to zasloužil i Vincent Gallo, který ji úspěšně uhranul a výsledkem jejich vztahu byl kritikou naprosto rozcupovaný snímek BROWN BUNNY, zdlouhavá a nudná road movie, která se zapsala do podvědomí jen tím, že na konci v pornografické a skoro desetiminutové scéně provádí nefalšovaný orální sex Gallovi, režisérovi, herci a svému partnerovi v jedné osobě.

Tím se Chloe dostala na pomyslnou "černou listinu", která se projevila nejen nezájmem co se týče nabízených rolí, ale i vyloučením z herecké asociace. Netrvalo ale dlouho a nabrala a stále nabírá nový dech, což potvrzuje účastí ve filmech MANDERLAY, MELINDA A MELINDA, ZLOMENÉ KVĚTINY či ZODIAC. I když se jedná povětšinou o role okrajové či vedlejší, jde vidět, že i přes skandál se jí nebojí obsadit světoznámí a uznávaní režiséři (Trier, Allen, Fincher, Jarmusch).Zdroj csfd.czChloë Sevigny - lifestyle

31. března 2009 v 7:15 | miracle |  Chloë Sevigny
Vybrala jsem jsem nějaký videa s Chloë, určitě se mrkněte.
Ve filmu Kluci nepláčou, kde hrála přítelkyni Hilary Swank..líbí se mi ta písnička, co u toho jeNa přehlídce


Normal

31. března 2009 v 7:00 | miracle |  "FILMY a SERIÁLY"

Na tento film se chystám, už kvůli tomu, že mě zaujal hlavní hrdina a jsem zvědavá na výkon Dagmar Havlové - Veškrnové, která se po Kanadské noci opět ukazuje v dramatické roli. Ale co mě nejvíc navnadilo je opravdu povedený trailer. Tento film měl premiéru minulý týden a kritika je zatím docela rozporuplná, takže si raději udělám představu sama, protože většina českých kritiků české filmy hodnotí o poznání přísněji než ty zahraniční. A jestli už tento film někdo viděl, tak budu ráda za každý názor.

O čem film je:

Thriller Normal je natočený podle skutečného případu masových vražd, které ve 30. letech minulého století otřásly celou Evropou. Výpravný dobový film zachycuje vražedné řádění i dramatický střet uvězněného vraha a
jeho obhájce. Šílený a geniální vrah totiž i po uvěznění rozehrává svůj další smrtící scénář a příběh spěje ke strhujícímu finále. V roli "českého Hannibala" se na plátna kin vrací Milan Kňažko, protivníkem mu je mladý talent českého herectví Pavel Gajdoš v roli ambiciózního obhájce. Hlavní trojici postav doplňuje svým návratem na stříbrné plátno Dagmar Havlová jako tajemná vrahova manželka.

Zdroj : www.csfd.cz


TrailerKraťásky

30. března 2009 v 16:31 | miracle |  Moje setyZaostřeno na kožené bundičky

30. března 2009 v 13:27 | miracle |  Zaostřeno na...
V poslední době jsou hodně populární kožené bundičky, zejména v zahraničí. U nás na ně byla ještě do nedávna zima. Tak jsem pro vás připravila ochutnávku těch nejlepších kousků nejen na různých celebritách . A co vy? Taky už máte nějakou a jaký střih se vám líbí?
Milionář z chatrče

29. března 2009 v 15:57 | miracle |  "FILMY a SERIÁLY"
Tento film měl v Čechách premiéru už v únoru, ale i tak bych sem chtěla něco o tomto filmu dát, pro ty kdo ho třeba ještě neviděli, protože to určitě stojí za to. Jedná se o film, který si i přes nízký rozpočet získal značnou popularitu a získal dokonce 8 oskarů. Film oslovil širokou veřejnost a do jisté míry zpopularizoval Indii, která se od uvedení tohoto snímku stala vyhledávanou turistickou destinací a poukázal i na stav v jakém se tato země nachází. A o čem film vlastně je. To si můžete přečíst zde:

Oficiální text distributora

Hlavní hrdina, mladík Jamal Malik (Dev Patel), sedí v televizním studiu naproti moderátorovi indické verze soutěže Chcete být milionářem a čeká na poslední otázku, která jej dělí od pohádkové výhry 20
miliónů rupií. Ještě před nedávnou chvílí byl chlapcem z bombajského slumu, chlapcem, který se narodil do světa bez budoucnosti, do světa nám nepředstavitelné bídy.
Jak se kluk z ulice dokázal dostat tam, kam se nedostali ani hoši z lepších rodin ani učenci s několika tituly v kapse? Odpovědi na tyto otázky bude z Jamala tahat někdo mnohem méně příjemný než televizní moderátor. Před poslední otázkou má Jamal pouze jeden den na to, aby se připravil. Bohužel mu tuto přípravu ztrpčují policejní vyšetřovatelé, kteří ctí presumpci viny a snaží se i s použitím brutální síly získat od Jamala odpověď na klíčovou otázku: Jakým podvodem se dostal krůček od pohádkového bohatství. Jamal vypráví svůj životní příběh, ze kterého vyšetřující policisté pochopí, proč zná odpovědi na všechny ty záludné soutěžní otázky. A také se dozvědí, že Jamal má i další důvody k účasti ve slavné televizní soutěži než je jen pouhá vidina hromady peněz: například snaha nalézt ztracenou lásku.


Trailer a video